Ieeja / Reģistrācija

MEISTARKLASES

18. maijā 2019. gadā (11:00 - 18:00)

Lasīt vairāk

24. martā 2019. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Svetlana Čertkova

Kompozīcija - tā ir mākslas valoda - tēlu iekārta, ar kuras palīdzību mākslinieks pauž, bet skatītājs uztver darba saturu. Kompozīcija tiek veidota pakļaujoties noteiktiem likumiem. Tās noteikumi un paņēmieni ir saistīti savā starpā un darbojas jebkuros kompozīcijas veidošanas brīžos. Viss ir vērsts mākslas darba izteiksmības un veseluma sasniegšanai.  Bez kompozīcjas likumu zināšanām nav iespējama ne fotogrāfu, ne mākslinieku brīva daiļrade.

Nav svarīgi, vai Jums ir pieredze vai nē, šis zināšanas Jūs varēsiet izmantot maksimāli efektīvi, ja Jūs vēlēsieties padarīt savus fotoattēlus saprotamākus skatītājam. Mēs centīsimiems ievirzīt Jūs pareizajās sliedēs.
Lasīt vairāk

17. martā 2019. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Inara Prusakova

Galvenā meistarklases tēma ir darbs studijā ar gaisīgiem- vijīgiem audumiem un kreatīva fotosessija ar lēnu slēža ātrumu, kā arī kadru apstrāde programmā "Photoshop".
Lasīt vairāk

03. martā 2019. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību  vada Anna Tarabrina

Lai iemācītos uzņemt kvalitatīvus, dziļus portretus, ir svarīgi būt ne tikai labam psihologam un komunikācijas meistaram, bet arī prasmīgi novērtēt darba iespējas ar katra konkrēta cilvēka tipāžu. Meistarklasē iekļautas gan teorētiskā, gan arī praktiskā daļas. Meistarklase ir vērsta uz to, lai pārstātu baidīties no cilvēkiem un sākt iegūt maksimālo baudu no portretu fotografēšanas.
Lasīt vairāk

24. februārī 2019. gadā (11:00 - 15:00)

Lasīt vairāk

10. februārī 2019. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Nikolajs Šelušenkovs 


Bieži fotografējot nepietiek dabīgās gaismas un mums nākas organizēt mākslīgo apgaismojumu maksimāli ērti un efektīvi. Viens no ērtākajiem veidiem kā to sasniegt ir kompaktās zibspuldzes. Šajā meistarklasē Jūs uzzināsiet  ko var sagaidīt no kompaktajām zibspuldzēm un kā tās lietot. Jūs gaida daudzi praktiski uzdevumi. Prasmīga zibspuldžu lietošana paplašinās Jūsu iespējas veikt kvalitatīvu fotosesiju jebkuros apstākļos.
Lasīt vairāk

02. februārī 2019. gadā (17:30 - 20:30)

Nodarbību vada Nikolajs Šelušenkovs 

Vīrieša portreta uzņemšana vienmēr ir izaicinājums, šeit ir nepieciešams eksperimentēt un meklēt kaut ko jaunu. Sievietes galvenais ierocis ir pievilcība, kas tad paliek vīrietim, lai izceltos? Uzzināsim, kāpēc eksistē teiciens: "Rētas padara vīriešus skaistākus". Nodarbības laikā mēs noskaidrosim ko un kā var izdarīt ar gaismas un bilžu apstrādes palīdzību uzņemot vīrieša portretu studijas apstākļos.
Lasīt vairāk

11. novembrī 2018. gadā (11:00 - 16:00)


Nodarbības vada Nadežda Pidjaša

Modeļu māksla - tas ir ne tikai spēja pasniegt sevi, bet arī emocionālais modeļu darbs, tā psiholoģiskā iesaiste šajā procesā, un speja nodot auditorijai savu iekšējo izjūtu mazākās nianses, kas ir ļoti līdzīgs aktrises darbām. .
Lasīt vairāk

04. novembrī 2018. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbības vada Anna Tarabina

Pašportrets - viens no pašiem sarežgītākajiem, bet aizraujošākajiem portretu uzņemšanas veidiem. Ar pašportretu cilvēks izsaka savu pašapziņu, personību un radošuma principus. Lai sasniegtu neparastu rezultātu, fotogrāfi izmanto dažādus priekšmetus un materiālus, ar kuriem uz pasauli var raudzīties citādāk.
Lasīt vairāk

28. oktobrī 2018. gadā (11:00 - 14:00)

Nodarbību vada Anna Tarabina

Ko darīt, ja dvēsele pieprasa labu kadru? Nāciet uz fotopastaigām PORTRET.LV! Tam Jums nav vajadzīga profesionālā fotokamera un padziļinātas tehnikas zināšanas. Galvenais ir vēlme radīt un jebkura tipa fotoaparāta esamība. 
Jūs ne tikai lieliski pavadīsiet laiku domubiedru pukā, bet arī pa jaunam paskatīsieties uz sen zināmiem objektiem, atklāsiet sev dažādus fotografēšanas paņēmienus. Mēs parādīsim kā atrast dzīvību un skaistumu, kas mīt parastās lietās: Gaismas atspīdumos un ēnā, atpulgos, krāsu plankumos un ģeometrijā...
Lasīt vairāk

14. oktobrī 2018. gadā (08:00 - 18:00)

Nodarbību vada Martins Kudrjavs

Satriecošu savā atturībā un harmonijā krāsu paleti piedāvā Latvijas daba savos nostūros, kas ir noslētpi no ikdienas skatieniem.  Un ļauj mūsdienu cilvēkam, kas ir noguris no mainīgo tēlu kaleidoskopa, iespēju mierīgi vērot.

Rudens fotoplenērs Līgatnē, tā ir neaizmirstama pastaiga pēc skaistām dabas fotogrāfijām. Lai iegūtu labus ainavu fotoattēlus, līdzi jāņem labs  statīvs. Jūsu fotografēšanas iespēju paplašināšanai palīdzēs polarizācijas un gradienta filtri.
Lasīt vairāk

20. jūlijs 2018. gadā (19:00 - 23:00)

Velobrauciens no stacijas "Ziemeļblāzma" līdz Mangaļsalas molam un atpakaļ. Fotografēšana saulrietā. Pikniks pie Daugavas. Vēlams ņemt līdzi fotoaparātu. Aicinām piebiedroties mūsu kompānijai!

Mūsu maršruts kartē.

Dalības noteikumi:

Būt ar riteni. Var paņemt kaut ko garšīgu kopējam piknikam.
Lasīt vairāk

13. jūlijs 2018. gadā (19:00 - 21:00)

Pulcējamies, dzeram tēju un apspriežam filmiņu fototehniku no fotoskolas kolekcijas. Varat ņet līdzi savus retro fotoaparātus.

Dalības noteikumi:

Atnest kaut ko garšīgu pie tējas.
Lasīt vairāk

06. jūlijs 2018. gadā (18:00 - 22:00)

Nodarbību vada Nikolajs Šelušenkovs 

Vieta:

Carnikava

Mūsu vasaras plenērs piemērots tiem, kas nedēļas nogalē vēlas apvienot lietderīgo ar patīkamo. Labi atpūsties pie jūras un nodarboties ar mīļako hobiju - fotografēšanu. Ar spoguļu un citu atstarojošo priekšmetu palīdzību, mēs kontrolēsim saules stara virzienu. Plenēra beigās mūs sagaida siltas pusdienas un dzīvā mūzika.


Lasīt vairāk

01. jūnijā 2018. gadā (19:00 - 21:00)

Nodarbību vada Nikolajs Šelušenkovs

Katrs fotogrāfs var izstāstīt savu sāstu par to, ko viņš ir redzējis... Katrs māceklis vēlās pārspēt savu skolotāju, turpinot to, ko no viņa uzzinājis un meklējot kaut ko savu.
Runājot par mākslu, neviļus saproti, ka ļoti svarīga ir to cilvēku vide, ar kuriem kontaktējamies. Mēs uztveram visu interesanto un bagātinām viens otru.
Lasīt vairāk

25. martā 2018. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Anna Tarabina

19. gadsimta beigās kino kļuva par īstu atklājumu. Tas uzreiz iekaroja skatītāju siržu miljonus ar savu dinamiskumu un krāšņumu. Taisnīguma labad ir jāatzīmē, ka tas varētu arī nenotikt, ja neilgi pirms tam neparādītos fotogrāfijas māksla. Līdz šim bīdim fogrāfija un kino ir nedalāmi saistītas savā starpā. Tās bieži papildina vina otru interesantos mūsdienu fotogrāfu un dizaineru projektos. Mēs nolēmām novilkt paralēles stap nenovecojošo melnbaltā kino šiku un mūsdienīgo fotogrāfiju. Melnbaltais kino ir parādība ārpus modes. Tā pati arī ir mode.
Lasīt vairāk

18. martā 2018. gadā (11:00 - 16:00)

Nodarbību vada Mārtiņš Vanags 

Profesionāla fotogrāfa un lektora Mārtiņa Vanaga vadīts seminārs par fotogrāfiju pārdošanu starptautiskajās foto bankās.
Autora portfolio: https://www.shutterstock.com/g/martinsvanags
Seminārā jūs iegūsiet informāciju, kas nepieciešama, lai veiksmīgi uzsāktu darbu ar mikrostokiem, kā arī pārliecību, ka tieši jūsu fotogrāfijas ir ko vērtas. Seminārs paredzēts ikvienam, kas vēlas uzsākt darbu ar fotogrāfiju pārdošanu.

Pēc vēlēšanās, dalībnieki var sagatavot nelielu fotogrāfiju portfolio privātai konsultācijai.
Lasīt vairāk

04. februārī 2018. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Anna Tarabrina

Katrā portretu vecuma grupā ir svarīgas tehniskās un psiholoģiskās īpatnības. Gadiem ejot, mūsu sejā atspoguļojas dzīves pieredze, gudrība un īpašs brieduma skaistums. Katrā cilvēkā ir kaut kas neatkārtojams, tāpēc katram ir nepieciešama īpaša pieeja. Ja Jūs mācēsiet atspoguļot rakstura spilgtākās iezīmes, temperamentu, uzvedības manieres, ieradumus, žestus, bez kuriem cilvēks sevi nevar iedomāties, tas noteikti kļūs par Jūsu spilgto fotogrāfisko uzvaru.

Šāda portreta būtība ir ieskatīties dziļumā,  pietušējot īpatnības, kas parādījušās uz sejas, ar rakursa un gaismas palīdzību. Īpašu uzmanību ir vērts pievērst detaļām, kam skatītāju redzējumā ir maģiska nozīme.

Lasīt vairāk

21. janvārī 2018. gadā (16:00 - 20:00)

Nodarbību vada Arturs Dimenšteins

Lekcijas gaitā autors dalīsies ar savu ielas fotogrāfijas redzējumu un pieredzi, kuru viņš ir ieguvis ceļojot pa visu pasauli  pēdējo gadu laikā. Izstāstīs kā ir nonācis līdz ielas fotogrāfijai, kāda bija viņa aparatūras darba komplekta evolūcija, kā pakāpeniski izstrādāja savu uzvedības stilu uz ielas un fotografēšanas paņēmienus. 
Diskusijas laikā viņš atklās jums savus mazos un lielos noslēpumus un viltības, kā arī ne tikai savus. Jūs uzzināsiet kā palikt nepamanītam līdz brīdim, kamēr uzspiedīsiet slēdža pogu, esot visu acu priekšā, kā izvairīties no uzmācīgiem ubagotājiem, kā paspēt līdzi notiekošajam un daudz ko citu.  Lekcija tiks sadalīta 2 blokos pa 1.5 stundām ar nelielu pārtraukumu.

Lasīt vairāk

01. decembrī 2017. gadā (19:00 - 21:00)

Izstāde ir veltīta senlaicīgai 19.-20. gs. fotogrāfijai. Piemēri no Latvijas, Krievijas, Spānijas, Gruzijas, Vācijas, Lietuvas. Parastu cilvēku sirsnīgā pasaule, viņu jūtas un cerības netikt aizmirstiem. Brīnumainā pasaule, kas ir aizgājusi pagātnē. Katra fotogrāfija bija unikāla, iespējams, vienīgā šī cilvēka dzīvē. Fotogrāfs centās iemūžināt visu pašu labāko, kas ir cilvēkā, jo šis kadrs bija viņa esamības vienīgais pierādījums. Skatoties uz šiem kadriem mēs lūkojamies mūžībā, tās labākajā daļā. 

Kolekcijas Autors  Artūrs Dombrovskis - senlaicīgo fotogrāfiju kolekcionārs, fotogrāfs - amatieris, psihoterapeits.
Lasīt vairāk

24. novembrī 2017. gadā (19:00 - 21:00)

Radošā tikšanās ar diviem fotogrāfiem studijā PORTRET.LV par tēmu "Kas ir laba fotogrāfija šodien". Katrs no autoriem sagatavos savu 15 min garu prezentāciju, izmantojot gan savus, gan citu autoru darbus izsakot savu viedokli par šo tēmu.
Katrs no dalībniekiem var atnest apspriešanai divus savus attēlus elektroniskā formātā. Organizatori sagatavos darbu izlasi, kuru varēs apspriest visi kopā. Ar mūsu uzlūgto fotogrāfu darbiem var iepazītiers viņu mājaslapās: www.vadimsishikov.com,  Sur Gallery
Lasīt vairāk

27. oktobrī 2017. gadā (19:00 - 21:00)

Radošā tikšanās ar diviem fotogrāfiem studijā PORTRET.LV par tēmu "Kas ir laba fotogrāfija šodien". Katrs no autoriem sagatavos savu 15 min garu prezentāciju, izmantojot gan savus, gan citu autoru darbus izsakot savu viedokli par šo tēmu.
Katrs no dalībniekiem var atnest apspriešanai divus savus attēlus elektroniskā formātā. Organizatori sagatavos darbu izlasi, kuru varēs apspriest visi kopā. Ar mūsu uzlūgto fotogrāfu darbiem var iepazītiers viņu mājaslapās: www.andrey.lv,  www.osy.lv
Lasīt vairāk

28. septembrī 2016. gadā (23:42)

Nodarbību vada Timofejs Šarko (Krievija).
Lasīt vairāk

24. septembrī 2016. gadā (11:00 - 17:00)

Nodarbību vada Svetlana Čertkova (Krievija)

Vieta:

Rīga, Jelgavas iela 42

Fotogrāfija ir pavedināšanas process. Lai cik varens cilvēks būtu dzīvē, fotogrāfijas uzņemšanas brīdī viņš pieder tev pilnībā. ” Helmuts Ņūtons

Uz dižā klasiķa Helmuta Ņūtona darbu piemēriem mēs apskatīsim kā analizēt fotogrāfa stilu, kā pašiem mācīties no dižiem meistariem un būt spējīgiem uzņemt fotogrāfijas dažādu fotogrāfu stilā.
Lasīt vairāk

10. septembrī 2016. gadā (11:00)

Nodarbību vada Zoja Ignatova (Krievija) 

Šī meistarklase būs lietderīga visiem, kas vēlās iemācīties saskatīt krāsas savās fotogrāfijās, izprast kā vadīt skatītāja uzmanību ar krāsu palīdzību, kā veidot akcentus kompozīcijā un krāsu harmoniju. Pēc šīs meistarklases jums būs daudz vienkāršāk apstrādāt pašu uzņemtās bildes un iegūt tās krāsas, kuras vēlaties.
Lasīt vairāk

24. oktobrī 2015. gadā (14:00)


Nodarbību vada Dmitrijs Šovkopļas (Ukraina)

Asai gaismai piemīt īpaša izteiksmība, un, protams, tā ietilpst katra profesionālā fotogrāfa arsenālā. Tomēr strādāt ar to nav vienkārši. Asā gaisma nepiedod kļūdas, tā pieprasa precīzu gaismas ķermeņu regulēšanu, prasmi izcelt gaismas akcentus un redzēt bildi kopumā.

Meistarklase būs noderīga kā iesācējiem, tā arī pieredzējušiem fotogrāfiem, kas vēlās paplašināt savu tehnisko prasmju un māksliniecisko spēju diapozonu, kā arī iegūt pieredzi ar projecējošo uzgaļu un pastāvīgās gaismas lēcu ierīcēm.
Lasīt vairāk